Menu
Home
Forum Rules
Store
Donate
Meltdown Mayhem Hacks ⚔︎
What's new
New posts
New profile posts
Latest activity
Members
Current visitors
Log in
Register
What's new
Menu
Log in
Register
Home
Sweatshop - Pure Drama
Meltdown
Check it, Breakfail!
JavaScript is disabled. For a better experience, please enable JavaScript in your browser before proceeding.
You are using an out of date browser. It may not display this or other websites correctly.
You should upgrade or use an
alternative browser
.
Reply to thread
Message
<blockquote data-quote="Flynn" data-source="post: 779362" data-attributes="member: 537"><p>Makes sense. Here in the states the weed market caters to the rich and poor. The grams are usually used as a tester if one wanted to fly out of their comfort zone to try out a new company or strain.</p><p></p><p>$350-$450 is what ounces here were going for 5 years ago. Now you can purchase ounces for as low as $12. </p><p></p><p>So if I bought an ounce of this Purple People Eater it would show as this:</p><p></p><p>$49.50 @ 1 gram × 28 = $1386.00</p><p></p><p>Definitely not worth it!</p></blockquote><p></p>
[QUOTE="Flynn, post: 779362, member: 537"] Makes sense. Here in the states the weed market caters to the rich and poor. The grams are usually used as a tester if one wanted to fly out of their comfort zone to try out a new company or strain. $350-$450 is what ounces here were going for 5 years ago. Now you can purchase ounces for as low as $12. So if I bought an ounce of this Purple People Eater it would show as this: $49.50 @ 1 gram × 28 = $1386.00 Definitely not worth it! [/QUOTE]
Name
Verification
Post reply
Home
Sweatshop - Pure Drama
Meltdown
Check it, Breakfail!